TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
DÜNYA

Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle sadece Suudi Arabistan’da ikamet edenlerin hac ibadetini yerine getirebildiği ülkede, yabancılara umre izni çıktı …

Tam aşılanmış yabancıların umre tarihi belli oldu

Koronavirüs salgını nedeniyle sadece Suudi Arabistan’da ikamet edenlerin hac ibadetini yerine getirebildiği ülkede, yabancılara umre izni çıktı.

TAM AŞILILAR İÇİN İLK UMRE 9 AĞUSTOS’TA

Suudi Arabistan yurt dışından ilk umre ziyaretçilerini 9 Ağustos’ta kabul ediyor.

Hac ve Umre Bakanlığı Sözcüsü Hisham Saeed yaptığı açıklamada, koronaya karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos’tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini ifade etti.

ONAYLI 4 AŞIDAN BİRİ

Dün itibarı ile umre vizesi, konaklama ve barınma gibi işlemlerin başladığını aktaran Saeed, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 korona aşısından birini yaptırması olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan, salgınla mücadele kapsamında şu ana kadar Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşılarının kullanımına onay verdi.

Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz günlerde ülkede ikamet eden vatandaşlar için umre sezonunun başladığını açıklamıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL