TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 139.482
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.310
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 5
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.289
DÜNYA

Kanada’da bir kilise daha yangında kül oldu

Kanada’da yatılı kilise okullarının bahçelerinde peş peşe çocuk mezarları bulunmasını takiben başlayan kilise yangınları devam ediyor. British …

Kanada’da bir kilise daha yangında kül oldu

Kanada’da yatılı kilise okullarının bahçelerinde peş peşe çocuk mezarları bulunmasını takiben başlayan kilise yangınları devam ediyor.

British Columbia eyaletine bağlı Surrey kentinde bir kilise de bu yangınlardan nasibini aldı.

POLİS ŞÜPHELİ KAYDI DÜŞTÜ

Polis ve itfaiye ekiplerinin “şüpheli” kaydı düştüğü yangınlarda kundaklama endişesi ön plana çıkarken, şu ana kadar bu nedenle tutuklanan ya da gözaltına alınan olmadı.

Surrey kentindeki St. George Kıpti Ortodoks Kilisesi’nde yerel saatle sabaha karşı 03.30’da başlayan yangın, kısa sürede tüm binayı sardı.

Surrey İtfaiye Teşkilatından Şef Yardımcısı Shelley Morris, “Şu anda yangının nedenini bilmiyoruz. Yangını tamamen söndürdükten sonra araştıracağız.” dedi.

Surrey Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) birimi de geçen hafta kilisede bir kundaklama girişimi olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini doğruladı.

İLK KEZ ORTODOKS KİLİSESİ YANDI

Bu arada, şüpheli yangınlara bugüne kadar Katolik kiliseleri maruz kalırken, ilk kez bir Ortodoks kilisesinde şüpheli yangın olayı yaşandı.

Kanada

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL