TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
DÜNYA

Japonya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı

Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma programı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı …

Japonya’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı

Türkiye’nin Tokyo Büyükelçiliği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitleri anma programı düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hazırladığı “Türkiye Geçilmez” videosunun izlendiği programda Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen konuştu.

“DEVLETİNİ KORUMAK İÇİN HAYATLARINI VERMEYE HAZIRLAR”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe teşebbüsünün 5’inci yılında şehitleri rahmetle, gazileri minnetle anan Güngen, “Devletimize yönelik bu tehdidin bertaraf edilmesinde en büyük pay şüphesiz kendi iradesi üzerinde bir güç tanımadığını, devletini ve demokratik kazanımlarını korumak için hayatını vermeye hazır olduğunu ortaya koyan Türk halkına aittir.” dedi.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

Son 5 yılda Türkiye’nin temel önceliklerinden birini yurt dışında FETÖ’yle mücadelenin oluşturduğunu belirten Güngen, “FETÖ’nün Japonya dahil yurt dışındaki yapılanmasıyla mücadele daha da önem kazanmıştır.” diye konuştu.

“SAPKIN BİR KÜLT GİBİ…”

Japonya’daki kuruluşlarıyla FETÖ’nün, Türkiye’nin kurumlarının imajına zarar verme ve Japon makamlarınca muhatap alınma gayreti içinde olduğunu söyleyen Güngen, “Japon makamlarıyla tüm temaslarımızda FETÖ’nün eğitim ve hayır işleriyle uğraşan toplumsal bir hareket kisvesi altında çalıştığını, siyasi ve ekonomik emelleri olan bir suç örgütü, sapkın bir kült grup, amaçları için masum sivilleri hedef alabilen bir terör örgütü olduğunu, faaliyet gösterdiği ülkeler için de bir risk teşkil ettiğini vurgulamaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL