TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
DÜNYA

İngiltere Başbakan’ı karantinaya girdi

Başbakan Boris Johnson ve Ekonomi Bakanı Rishi Sunak, koronavirüs testi pozitif çıkan Sağlık Bakanı Sajid Javid ile temasta bulunmaları nedeniyle …

İngiltere Başbakan’ı karantinaya girdi

Başbakan Boris Johnson ve Ekonomi Bakanı Rishi Sunak, koronavirüs testi pozitif çıkan Sağlık Bakanı Sajid Javid ile temasta bulunmaları nedeniyle 10 gün boyunca karantinada kalacağı açıklandı.

ULUSAL YÖNERGELERE UYGUN KARANTİNA OLACAK

Hükümetin daha önce Johnson ve Sunak’ın tecrit etmek yerine bir pilot programda yer alacaklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirtmesinin ardından gelen yoğun eleştiriler üzerine bu programdan vazgeçildiği ve hükümetin koronaya ilişkin belirlediği ulusal yönergelere uygun olarak karantina uygulayacakları belirtildi.

Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Johnson’ın Chequers’teki evinde kendini izole edeceği belirtilirken, pilot uygulamada yer almayacağı ve bakanlarla uzaktan görüşmeye devam edeceği ifade edildi.

EKONOMİ BAKANI PİLOT UYGULAMADA OLMAYACAK

Ekonomi Bakanı Rishi Sunak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kendisini izole edeceğini ve pilot uygulamada yer almayacağını açıkladı.

Johnson ve Sunak’ın karantina uygulama kararları dün İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid’in koronavirüs test sonucunun pozitif olduğunu duyurmasından sonra geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL