TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
SPOR

Alexandru Cicaldau’yu yakından tanıyalım

Belhanda’nın ayrılmasının ardından 10 numara pozisyonuna kimin geçeceği merak ediliyordu. Sarı-kırmızılılar gizli bir operasyonla CS Craiova …

Alexandru Cicaldau’yu yakından tanıyalım

Belhanda’nın ayrılmasının ardından 10 numara pozisyonuna kimin geçeceği merak ediliyordu.

Sarı-kırmızılılar gizli bir operasyonla CS Craiova’dan 6.5 milyon euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Alenxadru Cicaldau daha forma giymeden taraftarları heyecanlandırsa da Kralspor olarak sizlere Rumen futbolcuyu yakından tanıtmak istedik.

NELERİ İYİ YAPAR?

Uluslararası platformlarda bulunan scouting raporlarına ve futbolcunun saha içi performansına baktığımız zaman yaratıcı ve pasör bir orta saha olduğunu söylememiz mümkün.

Top hakimiyeti ve saha içi vizyonu da üst düzey olan Cicaldau’nun duran top hakimiyeti de iyi gözüküyor.

HANDİKAPLARI

Hız sorunu da Rumen orta sahanın en büyük handikapı olarak göze çarpıyor. 24 yaşındaki futbolcunun Romanya dışında bir yerde futbol oynamaması da adaptasyon açısından sorun çıkarabilir.

Romanya’da uzun yıllar teknik direktörlük ve antrenörlük görevleri üstlenen Yüksel Yeşilova da Milliyet’e verdiği röportajda, “Yetenekli bir futbolcu ve iki ayağını da kullanabiliyor. Ancak handikapı, biraz ağır olması. Galatasaray seviyesinde midir? Doğrusunu söylemek gerekirse biraz şaşırdım. Bu transfer 2-3 milyon euroya yapılsa yine anlaşılabilirdi. Cicaldau için 6.5 milyon euro çok fazla.” ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı yönetim Cicaldau’nun sözleşmesine 25 milyon euroluk serbest kalma bedeli koyarak futbolcusuna ne kadar güvendiğini de ortaya koydu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL