TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 137.573
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.260
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.225
EKONOMİ

ABD, Çin’in Sincan bölgesindeki şirketleri uyardı

ABD, Çin’in Sincan bölgesindeki riskleri vurgulayarak şirketler için yaptığı uyarılara bir yenisini ekledi. Burada yapılan faaliyetlerle ilgili …

ABD, Çin’in Sincan bölgesindeki şirketleri uyardı

ABD, Çin’in Sincan bölgesindeki riskleri vurgulayarak şirketler için yaptığı uyarılara bir yenisini ekledi. Burada yapılan faaliyetlerle ilgili yaptırım uygulamaya hazırlandığı bildirilen ABD’nin henüz yaptırımları netleşmedi.

ABD ŞİRKETLERİ, SİNCAN’DA ZORLA İŞÇİ ÇALIŞTIRILMASINA KARŞI UYARILDI

ABD hükümeti zorla işçi çalıştırma ve insan hakları ihlallerine vurgu yaparak ABD’li şirketlere Çin’in Sincan bölgesi ile yatırım veya tedarik zinciri bağlantısı kurmamaları uyarılarını artırdı.

“BU ŞİRKETLER SİNCAN’DA BULUNDUKLARI SÜRECE ABD HUKUKUNU ÇİĞNEMEYE AÇIK”

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada “Bu suistimallerin şiddeti ve boyutu göz önüne alındığında, Sincan’a bağlı yatırımlar, girişimler ve tedarik zinciri ağından çıkmayan bireyler ve işyerlerinin ABD hukukunu çiğneme riski oldukça yüksek.” diye belirtti.

TRUMP ZAMANINDA DA AYNI UYARILAR YAPILMIŞTI

ABD Çalışma Bakanlığı ve Ticaret Temsilcisi makamı, bir önceki başkan Donald Trump yönetimi döneminde dışişleri, ticaret, ulusal güvenlik ve hazine bakanlıkları tarafından 1 Temmuz 2020’de yayınlanan uyarıyı güncelleyerek, ABD hükümeti içinde bu konu ile ilgili eşgüdümün artacağının sinyalini verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL